Jdi na obsah Jdi na menu
 


PRE fotbalové centrum

 Záměr trvale prohlubovat systematickou práci s mládeží a pěstovat v řadách juniorských týmů nové hvězdy typu Tomáše Rosického vedl vedení klubu v roce 2002 k investici ve výši 256 mil. korun do vybudování supermoderního tréninkového centra.

Centrum je umístěno na ploše bývalého spartakiádního stadionu Strahov a je v českém i středoevropském fotbalovém prostředí unikátním zařízením, které od roku 2003 poskytuje zázemí všem mládežnickým týmům AC Sparta Praha. Projektanti centra čerpali inspiraci v podobných areálech Bayernu Mnichov a FC Liverpool.

Na 8 hřištích s umělým osvětlením je celoroční provoz umožňující špičkovou kvalitu tréninkového procesu. Ve dvoupodlažním provozním objektu jsou k dispozici šatny, rehabilitace, posilovna, videosál, 2 restaurace, provoz a údržba centra.

První výsledky se dostavily ihned po otevření areálu: nárůst počtu uchazečů o sparťanský dres se zvýšil padesátinásobně oproti předcházejícím obdobím. Rodiče malých talentů chtějí dopřát svým dětem to nejkvalitnější prostředí a jejich motiv je jasný: u vchodu do areálu předají malé fotbalisty a fotbalistky trenérům, zajdou si do restaurace a u kávy či večeře mohou pozorovat fotbalové výkony "budoucích profesionálů".

Řekli o fotbalovém centru AC Sparta Praha

Petr Čech - brankář Chelsea a bývalá hvězda AC Sparta Praha:
"Je to perfektní areál. Všechny špičkové kluby mají akademii, kde vychovávají svoji mládež. Je dobře, že Sparta drží krok s Evropou."

MUDr. Pavel Bém - primátor hlavního města Prahy:
"Mít v Praze areál srovnatelný svými parametry s tím nejlepším na světě je radostí jak pro město, tak především pro ty, kteří jsou naší budoucností, tedy mládež."

Fotbalové centrum AC Sparta Praha bylo slavnostně otevřeno 23. října 2003.

Celkové náklady na stavbu: 256 mil. Kč
Zahájení stavby: srpen 2002
Dokončení stavby: říjen 2003

Technické parametry areálu

6x hřiště standardních rozměrů s přírodním trávníkem 40 161 m2
1x hřiště standardních rozměrů s umělým trávníkem Polytan-Megagrass 7 96  m2
1x hřiště pro minikopanou s umělým povrchem 4 232 m2
automatický závlahový systém, počet výsuvných trysek 144 ks
stožáry umělého osvětlení všech hracích ploch 25 ks
zemní práce 57 000 m3
opěrné zdi 1 100 m
kanalizace 1 200 m
drenážní potrubí 9 210 m
odvodňovací žlaby Aco-drine 1 300 m
dvou
 
 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 21355
Měsíc: 430
Den: 16